دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 164
  • 1,905
  • 8,063
  • 39,662
  • 423

 شش قانون طلایی برای افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

بیشتر اوقات برای موفق شدن باید کارهایی را انجام داد که انجام دادن آن کارها نیاز به اعتماد به نفس زیادی دارد. وقتی به انجام دادن آنها فکر می‌کنید رعشه بر اندام شما می‌افتد و خیلی وقتها هم کلا از خیر انجام دادن آن می‌گذرید.

اما فرار کردن و یا به عبارت دیگر پاک کردن صورت مسئله راه کار نهایی نمیباشد. باید شروع کرد. در این گونه موارد من با گفتن جمله ” مرد باید جیگر داشته باشه ” به خودم نهیب می‌زنم و سعی می‌کنم کار را شروع کنم. اما افزایش اعتماد به نفس هم راه دارد. در این نوشته شش راه برای اعتماد به نقس در کسب و کار پیشنهاد شده است.

۱. همیشه در حال یادگیری باشید.
یاد گرفتن موضوعات مربوط به کسب و کار و تخصص مورد نظرتان همیشه می‌تواند اعتماد به نقس شما را بالا ببرد. این روزها هم که بازار آموزش چه به صورت آنلاین و چه آفلاین داغ داغ است. پیشنهاد می‌کنم لیستی از کتابهایی را که باید بخوانید را تهیه کنید و همیشه در حال مطالعه باشید. علاوه بر مطالعه کتاب می‌توانید از دوره‌های آموزشی آنلاینی مانند Coursera استفاده کرده و یا لیستی از وبلاگهای مرتبط را در فیدخوان مورد علاقه خود داشته باشید و آنها را مطالعه نمایید. هر چه بیشتر فرابگیرید، اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت.

۲. دورنمای واضحی داشته باشید.
یک راه برای افزایش اعتماد به نفس تعریف هدف است. برای خودتان اهدافی قابل اندازه‌گیری تعرف کنید. برای مثال هدف من این است که این هفته ۳ مشتری جدید به مشتریهای خودم اضافه کنم. این هدف یک هدف قابل اندازه گیری و مناسب است. دقت کنید که اهدافی مانند باید امسال پول بیشتری در بیاورم را نمی‌توان اندازه‌گیری کرد لذا نمی‌توان آن‌ را هدف نامید. در کل وقتی اهدافی قابل اندازه گیری دارید به دلیل امکان رویت فرایند پیشرفت کار، قطعا اعتماد به نفس شما هم افزایش می‌یابد.

۳. مثبت اندیش باشید.
افکار منفی انگیزه را کاهش داده و به مرور زمان شما را زمین‌گیر می‌کنند. همیشه سعی کنید مثبت فکر کنید تا انگیزه قوی‌تری برای پیشرفت داشته باشید. سعی کنید دوستانی را در اطراف خود جمع کنید که آنها هم مثبت‌اندیش بوده و شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

۴. ریسک کنید.
هلن کلر می‌گوید زندگی چیزی نیست جر یک ماجراجویی. واقعا اگر به زندگی با این رویکرد نگاه کنیم قطعا کارهای جالبی را انجام خواهیم داد. شخصا وقتی به این موضوع فکر می‌کنم جرات بیشتری پیدا می‌کنم. یک ماجراجو همیشه برای امتحان کردن ایده‌های جدید و مطالعه روشهای نو آماده است. این نوع تفکر همشیه انسان را از منطقه آسایش (Comfort Zone) بیرون می‌کند. این یعنی باید اهل جنگیدن و چالش باشید.

افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

۵. شک نکنید.
گاهی وقتی ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد پر از انرژی می‌شوید و فکر می‌کنید که چرا زودتر به این موضوع فکر نکرده‌ بودید. اما وقتی به صورت جدی به اجرای ایده فکر می‌کنید تمام وجودتان را شک فرا می‌گیرد. این شک یا فوبیا جلوی حرکت شما را می‌گیرد. ترس از شکست، نداشتن سرمایه و کلی دلیل دیگر مسیر حرکت شما را سد می‌کنند.

منفی نگری را کنار بگذارید. ایمان داشته باشید و حرکت کنید. یادتان باشید توانایی بشر بسیار بیشتر از چیری است که ما فکر می‌کنیم.

۶. پیروزیهای کوچک را جشن بگیرید.

فروش جدیدی انجام داده‌اید؟ مسئله جدیدی را حل کرده‌اید؟‌ به خودتان تبریک بگویید. جایزه‌ای برای خودتان بخرید. خودتان را مهمان یک فنجان چای داغ کنید. این کار باعث می‌شود به خودتان نقاط قوتتان را یادآوری کنید.

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map