دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 35
  • 245
  • 1,411
  • 7,952
  • 39,725
  • 423

ايجاد سرمایه گذاری در آبادان و خرمشهر:

منطقه آزاد اروند به عنوان افق بلند توسعه در حالی به مردم آبادان و خرمشهر معرفی شد، که همچنان شمار جوانان بیکار این دو شهر روز به روز در حال افزایش بوده و این سازمان توفیق چندانی در جذب سرمایه گذار به ویژه در بخش خارجی نداشته است.

جذب سرمایه گذار یکی از الویت های کاری سازمان منطقه آزاد اروند مي باشد  که این سازمان می تواند با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیایی و سیاسی این مناطق، هرچه زودتر اهداف خود را در این زمینه عملی نموده  و تغییرات محسوسی را در روند کاهش نرخ بیکاری جوانان و توسعه رادنمان رفاه شهری نشان دهد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند افزود : با توجه به روند سرمایه گذاری و علاقه مندی شرکت‌های خارجی به منطقه رشد خوبی در سال‌های آینده خواهیم داشت.

این موضوع در حالی بیان می گردد که مسئولان منطقه آزاد اروند همچنان وعده هایی را برای سال های آینده به شهروندان می دهند.

محمدرضا معتمدی ادامه داد: سرمایه گذاری یک شرکت آلمانی براي احداث نیروگاه بادی با سرمایه گذاری ۴۵ میلیون یورویی، بهره برداری و تولید آزمایشی شرکت چینی تولید پارچه بنر با سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلار، بهره برداری و تولید شرکت عراقی خیرالصفوه با سرمایه گذاری هفت میلیون دلاری، بهره برداری و تولید مواد غذایی فدک تجارت عراقی با سرمایه گذاری یک میلیون دلار، تولید گرانول با سرمایه گذاری ۲ میلیون دلار توسط شرکت کیمیا اروند، طراحی و آغاز احداث خط مونتاژ ماشین‌های آتش نشانی و تراکتور با سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلار توسط سرمایه گذار لهستانی، سرمایه‌گذاری شرکت کویتی صنعت ران آرام در حدود ۳ میلیون دلار، سرمایه گذاری شرکت اماراتی در شلمچه به ارزش ۷ میلیون دلار، بهره برداری از مونتاژ آمبولانس توسط شرکت

آرمان خودرو اروند با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومان و آغاز بهره برداری از کارخانه کک سبز در خرمشهر که چند سال متوقف شده بود و به تولید آزمایشی رسیده، از جمله سرمایه گذاری‌ها بوده است.

وی گفت: هدف از ایجاد مناطق آزاد توسعه تجارت و سرمایه گذاری مي باشد  و دولت قوانین مناطق آزاد را بسیار جذاب و ساده تعریف نموده  تا فعالان اقتصادی بیشتری جذب مناطق آزاد گردند و عمده مزایای قانونی مناطق آزاد را می توان به معافیت های مالیاتی، گمرکی، قانون کار ساده، بهره مندی از قانون ارزش افزوده و برخورداری از صد درصد سهام برای اتباع خارجی ذکرنمود که باعث می شود سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در این منطقه داشته باشند.

وی ادامه داد:منطقه آزاد اروند از لحاظ جغرافیایی متفاوت تر از دیگر مناطق آزاد کشور مي باشد  و این تفاوت جغرافیایی می تواند به عاملی برای سرازیر شدن سرمایه ها به این منطقه گردد.

وی با بیان مزیت های ناشی از موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد اروند، گفت:پتانسل های موجود در شهر، هم مرزی با چند کشور خارجی ،دسترسی به آبهای بین المللی، وجود فرودگاه بین المللی، ارتباط با راه های ریلی و اتصال ریل آهن به شمال کشور به زودی اتصال این ریل به عراق، در هیچ یک از مناطق آزاد کشور تمامی این مزایا با هم وجود نداشته باشد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد:مزیت های رسيدن  به انرژی، نیروگاه های برقی و آبی در این منطقه امتیاز بزرگی

مي باشد  و همچنین وجود جمعیت بالای این منطقه و نیروی انسانی ماهر و ظرفیت های بالقوه صنایع بالادستی و پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی باعث جذب سرمایه گذاران شده است.

فرج الله خیبر سرپرست استانداری خوزستان در باره  جذب سرمایه گذاری برای استان خوزستان گفت: برای رفع مشکل اشتغال برای جذب نمودن  اندک مبلغ برای سرمایه‌ گذاری باید جنگید و فرصت‌ های مناسب برای جذب سرمایه‌ گذاران در خوزستان باید فراهم شده و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه‌های این افراد را به بنگاه‌های اقتصادی تبدیل نمود.

محمد جوان ۲۹ ساله ایی است که بعد از گرفتن دیپلم و پشت سرگذاشتن خدمت مقدس سربازی همچنان در برزخ بیکاری دست و پا می زند؛ وی با گلایه مندی از سازمان منطقه آزاد اروند و دیگر بخش های صنعتی و فنی در شهرستان آبادان گفت: من دیپلم کامپیوتر وجوشکاری صنعتی دارم و تا کنون از زمان گرفتن پایان خدمت تا کنون که بیش از پنج سال می گذارد نتوانسته ام شغل مناسبی در شهرم پیدا نمايم .

وی ادامه داد: انتظار داشتم سازمان منطقه آزاد اروند با افزایش سرمایه گذاری اقتصادی در منطقه اشتغال پایداری را برای من و شمار زیادی از جوانان مانند من در آبادان و خرمشهر ایجادنمايد که متاسفانه این مهم انجام نشده است.

 

محمد افزود: با وجود داشتن تخصص فنی و پیگیری های زياد ، تا کنون نتوانسته ام یک کارگری ساده را در سازمان منطقه آزاد به دست آورم و مجبور شدم با کمک خانواده ام یک ماشین شخصی خریداری نموده  و در آزانس مشغول کار شوم.

این در صورتي  است که شنیده ها حاکی از آن است که کشور عراق در حال پیگیری و رایزنی برای ساخت بزرگترین بندر خود در منطقه فاو مي باشد.

فاو شبه جزیره ای در جنوب شرقی عراق و مابین بصره، خلیج فارس و آبادان است.

با تکمیل بندر فاو که در حال حاضر حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، هفت هزارمتر اسکله جهت جابه جایی کانینری، ۳۵۰۰ متر لنگرگاه به منظور بارگیری عمومی ایجاد خواهد شد، همچنین با ساخت موج‌شکنی ۳۴۰ میلیون دلاری در این بندر شرایط برای لنگرگاه ده هزار و ۵۰۰ متری کشتی‌ها در منطقه فاو فراهم می ‌گردد، موج شکن به طول هشت هزار متر و در فاصله تقریبی ۶ متری از ساحل در حالی ساخته می‌شود که با لایروبی ۰٫۴ میلیون متری اطراف شبهه جزیره فاو از سال دو هزار ۱۲ تا کنون عملاً می ‌توان گفت تمام زمینه‌ها برای حرکت بزرگ این بندر کلیدی فراهم شده است.

بنابراین می توان به زودی شاهد جایگزینی بندر فاو به جای شهرهای آبادان و خرمشهر باشیم و اندک سرمایه گذاری در این مناطق نیز به دست فراموشی سپرده می گردد.

جذب اعتماد سرمایه دار، ایجاد امنیت در زمینه سرمایه گذاری، قبول مسئولیت از طرف  دستگاه های دولتی، تعامل با کشورهای منطقه و توسعه راه های مواصلاتی مانند هوایی و آبراه های بین المللی می تواند سازمان منطقه آزاد اروند را در راه تحقق اهداف یاری نمايد.

 سرمایه گذاری در آبادان

 

 

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map