دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 35
  • 245
  • 1,411
  • 7,952
  • 39,725
  • 423

باغ موزه دفاع مقدس آبادان :

باغ موزه دفاع مقدس آبادان با ۲۷ هکتار مساحت در منطقه بِریم آبادان یکی از مکان های منحصر به فرد و دست نخورده سال های دفاع مقدس در حاشیه اروندرود قرار دارد که چند سالی مي باشدقرار است برای بازدید اعضای کاروان های راهیان نور و هموطنان از مناطق جنگی به طور کامل آماده گردد.

همجواری آن با اروندرود و وجود آثار  دست نخورده دفاع مقدس، از ویژگی­ های منحصر به فرد این مکان است که به خوبی می تواند جنگ و هجوم ناجوان مردانه نیروهای بعثی به کشور را در سال های جنگ تحمیلی به نسل جدید انقلاب منتقل نمايد

اسفند ماه سال  ۱۳۹۴، هشت شهید گمنام در این باغ موزه دفن شدند که برای دفن این شهدا در این مکان مخالفت هایی از سوی برخی دستگاه ها مطرح شده بود

که با مقاومت و تاکید مردم آبادان، شهدای گمنام در این مکان دفن شدند.

رئیس باغ موزه دفاع مقدس آبادان:  همراهی و کمک مسئولان شهری برای كامل شدن  این مکان به عنوان نماد مقاومت و ایستادگی مردم ایران و مردم آبادان در برابر متجاوزان بعثی شد.

سعید صریحی افزود:از سال ۱۳۸۵ کار جمع آوری غنایم جنگی برای نمایش در باغ موزه دفاع مقدس آبادان را در گردان مقداد آغاز نموده و همزمان نیز، بیش از۶۰۰کامیون نخاله ساختمانی از محل خارج شد.

وی اظهار داشت:با ابلاغیه و همکاری هیات مدیر وقت پالایشگاه آبادان در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۳۹۰ و بر اساس نامه شماره ۲۹۳۸۱ احداث باغ موزه دفاع مقدس در زمینی با وسعت ۲۷ هکتار آغاز شد.

صریحی اظهار نمود:طبق ابلاغ هیات مدیره پالایشگاه آبادان، مقرر شد باغ موزه مقدس دفاع و دفاع مقدس صنعت نفت و مردم در این مکان احداث شده و پالایشگاه آبادان ۳۰ تا ۴۰ میلیارد ریال نیز به این امر اختصاص داد.

وی بیان نمود:سال ۱۳۹۴ نیز ۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای دو طرح سر درب ورودی به باغ موزه و سالن انتظار شیشه ای در اختیار بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان قرار گرفت که این دو پروژه در حال اجرا مي باشد.

رئیس باغ موزه دفاع مقدس:هر چند مخالفت هایی از سوی برخی در باره  دفن هشت شهید گمنام در این محل انجام شد، با پیگیری مسئولان محلی از جمله امام جمعه و فرماندار ویژه آبادان و همکاری بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس، شهیدان گمنام در باغ موزه دفاع مقدس دفن شدند.

وی ادامه داد:برای احداث محل اولیه مقبره شهدا بیش از ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شد و متاسفانه علی رغم ارائه طرح پیشنهادی برای احداث زیارتگاه هشت شهید تاکنون از سوی مسئولان محلی جلسه ای در این باره  گرفته نشده است.

صریحی گفت:مجبورمي باشيم  برای احداث زیارتگاه این شهدا از مردم ولایت مدار و انقلابی آبادان کمک بگیریم و در صدد هستیم شماره حسابی برای جمع آوری کمک های مردم اعلام نماييم.

وی افزود:در طول ماه مبارک رمضان این مکان آماده بازدید و زیارت قبول متبرک شهدا از سوی مردم ولایتمدار است.

طی حکمی از سوی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان، فرماندار ویژه آبادان به عنوان رییس هیات مدیر باغ موزه دفاع مقدس آبادان منصوب شده بود.

آبادان در جنگ تحمیلی بیش از ۱۰۰ سردار و چهار هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم آرمان های نظام جمهوری اسلامی نموده  است

باغ موزه دفاع مقدس آبادان

 

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map