دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 164
  • 1,905
  • 8,063
  • 39,662
  • 423

بهای آب مزارع پرورش ماهی چوئبده آبادان رایگان شد

مدیر کل شیلات خوزستان گفت: به دلیل بالا بودن شوری آب در منطقه چوئبده آبادان  بهای اب  مزارع پرورش ماهی در این منظقه رایگان شد.

نبی اله خون میرزائی در جلسه  ستاد توسعه شیلات خوزستان در محل استانداری افزود: نتیجه گزارش های گروههای مشترک سازمان شیلات و آب و برق خوزستان نشان از شوری بالای کانال های پرورش میگو در منطقه چوئبده آبادان داشته که به همین دلیل مقرر شد  بهای  اب مزارع پرورش ماهی چوئبده از این به بعد رایگان باشد.
وی اظهارنمود: بدهی های گذشته صاحبان مزارع پرورش ماهی چوئبده نیز مشمول بخشودگی شده و سازمان آب و برق خوزستان از پیگیری های قضایی پلمب پمپهای آن ها خود داری خواهد نمود.

مدیر کل شیلات خوزستان افزود: در حال حاضر متوسط آبزی پروری در دنیا ۶۰درصد و صید دریائی ۴۰ درصد است اما این میزان در کشور ما ۵۹ درصد صید از دریا و ۴۱ درصد آبزی پروری است یعنی ۹ درصد بیش از اندازه مجاز از دریا برداشت می شود.

وی گفت: این روش صید، گونه های اختصاصی دریائی ما را کاهش می دهد و آینده شغلی صیادان را به خطر می اندازد هر چند منابع فعلی ما هم توان تحمل صید موجود دریائی را ندارد.
ایشان با بیان این که تقاضاهایی که از سوی صیادان به فرمانداران و نمایندگان داده می شود باید ساماندهی شود توضیح داد: در شهرستان هویزه یک مجموعه هزار هکتاری پرورشی اجرا شد که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما با توجه به خشک سالی و تامین نشدن آب به مرحله بهربرداری نرسید.
خون میرزایی با اشاره به این که برای این مجتمع ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است افزود: تامین آب مورد نیاز این مجتمع در گرو تامین اعتبار جدید است و تکیه و اعتماد بر آب تالاب برای این مجموعه بی فایده است.
خون میرزایی با اشاره به پرورش ماهی در دریاچه سد مارون گفت: ظرفیت ۲۰۰ تنی سد مارون بهبهان چهارصد تن افزایش می یابد .
در ادامه نماینده شرکت نصر میثاق گزارشی از پرورش ماهی در قفس در دریا در محدوده هندیجان ارائه  کرد که با توجه به این که مطالعات اداره کل شیلات در این باره تکمیل نشده بود و شرکت نصر میثاق نیز به موازات آن کار مطالعاتی انجام داده است سه ماه فرصت داده شد تا مطالعات آن تکمیل شده و ظرفیت مورد توافق ۵۰۰ تنی قبلی به ظرفیت دو هزار تنی افزایش یابد.
امید حاجتی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان نیز در این نشست اظهار نمود: پیشرفت کار توسعه شیلات خیلی کند است و هنوز هیچ مشکل اعتباری به ما اعلام نشده است.
وی ادامه داد: سند توسعه شیلات بايد زودتر آماده می شد اما هنوز این سند آماده نیست.
او با بیان این که اولویت استان بحث آبزی پروری است بیان نمود: انتظار ما این است پیشنهادات فاز بندی شود و مشاور خارجی نیز از قرارداد خارج شود چرا که در این کار تاثیری ندارد.
حاجتی بیان نمود: سازمان های آب و برق و محیط زیست در مرحله نهایی تایید سند توسعه باید حضور داشته باشند و جهاد نصر نیز در کار سرعت بخشد.
همچنین غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در این نشست اظهار نمود: مشاور در بحث توسعه شیلات باید چراغ راه باشد و مسیر را نشان دهد.
وی افزود: همچنین ظرفیت ها و پتانسیل ها باید مشخص شود و برای چالش هایی که در مسیر خواهیم داشت راهکار داشته باشیم.

بهای آب مزارع پرورش ماهی چوئبده آبادان

اخبار ابادان

 

 

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map