دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 164
  • 1,905
  • 8,063
  • 39,662
  • 423

تشنگي مردم شهر بندري چوئبده

شهر بندری چوئبده از توابع شهرستان آبادان از سال ۱۳۸۶وبا جمعیت ۱۱۵۴خانوار به شهر ارتقاء یافت و پس از گذشت چند سال در حالی که دوهزار و ۷۰۰ خانوار و جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر دارد، هنوز بافت روستایی خود را حفظ کرده است.

این منطقه در دولت سازندگی به لحاظ ویژگی خاص قطب پرورش میگوی کشور تبدیل شد و کانونی برای تجارت و بازرگانی

شد، ولی مردم این شهر راهبردی به دلیل برخی کم مهری ها با بی آبی دست و پنجه نرم می کند و بی آبی، بحرانی برای مردم این شهر تبدیل شده است.

 

فرسوده بودن شبکه تامین آب آشامیدنی و بهتر نمودن کیفیت اب و بازسازی نشدن آن، باعث شده تا مردم این شهر در بیشتر ساعات شبانه روز، باعث میشو که ما آب سالم داشته باشیم.

مردم این شهر در برخی از مناطق شهری نظیر شهرک های امام حسن و امام حسین، آب اشامیدن مورد نیاز خود را از تانکر تامین می کنند.
جاسم فرهانی یکی از شهروندان چوئبده بیان نمود:از ابتدای ماه مبارک رمضان آب از لوله های این شهر قطع شد و آب آشامیدنی با تانکر به شهروندانان ارسال می شود.

وی ایده داشت که:در ماه مبارک رمضان حتی برای وضو نیز با مشکل بی آبی برخوردار هستیم و شرایط زندگی سخت تر می شود.

وی با درخواست از مسئولان شهرستان برای تدبیری برای مشکلات شهرستان، گفت:این شهر سالهاست به دلیل فرسوده بودن شبکه تامین آب آشامیدنیبا مشکل جدی روبرو است و برای رفع مشکل، کمتر اقدام شده است.

زهرا – ف دیگر شهروند چوئبده ای نیز فرمود:قطع آب در چوئبده مربوط به ماه مبارک رمضان نیست بلکه از سالهاست ما با این مشکلبرخوردار هستیم.

وی اظهار داشت:در برخی موارد، حتی برای استحمام نیز با مشکل مواجه هستیم زیرا مقدار آبی که با تانکر به مردم داده شود جواب گو  نیست.

این شهروند افزود: زنان خانه دار مجبورند برای شست و شوی به مشکل وبا سختی آب انهار از بهمشنیر استفاده می کنند.

اقای وحیدی عضو شورای شهر چوئبده در خصوص مشکل آب این شهر گفت:از ابتدای ماه مبارک رمضان به دلیل فرسوده بودن شبکه، آب آشامیدنی برخیمناطق این شهر بندری قطع شده است.

وی مسئول این مشکل را اداره آب و فاضلاب شهری دانست و  شکایت کرد: وقتی این اداره به وظیفه اش عمل نمی کند در نتیجه این مشکلات بزرگ پیش می‌آید.

وحیدی افزود: همه در برابر مردم مسئول هستیم ولی فرسودگی شبکه آب شهرستان چوئبده نیازمند توجه مسئولان آبفا در استان است.

عضو شورای شهر چوئبده تصریح کرد: ای کاش سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی به وعده های انتخاباتی خود در خصوص چوئبده عمل کنند و برای رفع این مشکل بسیج شوند.

اقای امین مرادی شهردار چوئبده نیز می گوید: شهرداری به منظور کمک به شهروندان با یک تانکر وبا آتش نشانی به آنها آبرسانی می کند.

و شکایت کرد: درباره موضوعی مانند آب، شبکه آبرسانی با مشکل بزرگی روبرو هستیم و برای رفع آن نیاز به نوسازی شبکه آبرسانی داریم.

شهردار چوئبده افزود: این شهر در برخورداری از آب پسرفت داشته، چرا که دارای یک شبکه آبرسانی قدیمی و فرسوده می باشد.

مرادی گفت:تأسیسات آبرسانی این شهر نیاز به نوسازی دارد و تا زمانی که آب مصرفی چوئبده از آبادان پمپاژ شده و وابسته به این آب هستیم مشکل بی ‌آبی مشکلات دیگر شهر ما را حل نمی کند.

وی تصریح کرد: آبرسانی با تانکر علاوه بر گرفتن توان و ظرفیت شهرداری در آبرسانی به مردم، سرعت کار را نیز کند         می کند که نتیجه آن نارضایتی بیشتر مردم است.

پیگیری گزارشگر ایرنا برای دریافت پاسخ از مسئولان آبفا در خصوص اقدامات این اداره برای رفع این مشکل، بی جواب ماند.

چوئبده در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی آبادان، با اینکه در سال های گذشته به شهر ارتقا یافت ولی به گواه کارشناسان و ساکنان این منطقه، هنوز زیر ساخت های لازم شهری را ندارد و به گفته امام جمعه چوئبده ، امکانات این

شهر تبدیل به یک روستا شده است.

 

تشنگي مردم شهر بندري چوئبده

 

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map