دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 35
  • 245
  • 1,411
  • 7,952
  • 39,725
  • 423

استاندار خوزستان گفت: ضعف در صیانت از مرز و کنترل کالاها زیبنده یک کشور نیست،

برخی از کالاها راهی برای گذشت دارند اما در مورد مواد مخدر، سلاح و تجهیزات پای حیثیت بین‌المللی کشور در میان است و مسائل متفاوت خواهد بود، باید به یک تجهیز درخور شأن برسیم.

 کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان صبح امروز با حضور استاندار و اعضای کمیسیون در سالن جلسات اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر تشکیل جلسه داد.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های خوزستان نیز در این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌های بازرسی چمدانی مستقر در دو مرز شلمچه و چذابه که در برهه اربعین مستقر شدند به لحاظ فنی و حجمی زیبنده مرزهای خوزستان نیست.

وی افزود: وزارت کشور تکلیف کرد که دروازه تجاری ورود کامیون‌های حامل عراقی در شلمچه از طریق پایانه باشد، کار جداسازی مسیر مسافری و تجاری را جدا کردیم.

مسعود مصدقی گفت: دروازه جدید ایجاد کردیم که امکان عبور کامیون‌های عراقی میسر بشود دستگاه‌های متولی مرزبانی، گمرک و گذرنامه باید مستقر شوند تا عملیات تجاری آغاز شود که تاکنون مستقر نشدند.

عدم اجرای تعهدات از سوی منطقه آزاد اروند

سردار عبدالله نظرپور فرمانده مرزبانی خوزستان، عنوان کرد: اشکالاتی در دو پایانه شلمچه و چذابه وجود دارد، در شأن کشور نیست که برای تجهیز و خرید چند دستگاه بازرسی کامیونی و چمدانی در دو مرز سال‌ها جلسه تشکیل بشود و خروجی نداشته باشد.

وی اظهار داشت: نیروهای مرزبانی در این شرایط بد آب و هوایی شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند، ساماندهی دو پایانه بالاخره باید بین گمرک و منطقه آزاد اروند حل بشود اگر دولت ابلاغ کرده است پس بیایند ساماندهی کنند، این ناهماهنگی سبب بروز مشکلات در پایانه‌های مرزی شده است.

سردار نظرپور بیان کرد: پست کنترلی مرزبانی را در فروردین ۹۴ تخلیه کردیم و به منطقه آزاد اروند دادیم دائماً زیر سؤال هستیم بابت این تصمیم، مسئولان به تعهد خود برای زمین گروهان شلمچه عمل نکردند، اگر قرار است کار اقتصادی انجام بدهند نیاز به امنیت دارند، اگر نیاز ندارند بگویند ما از این بلاتکلیفی خارج بشویم.

استان خوزستان

 

لزوم توجه ویژه مدیران به تجهیز مرزهای استان

عبدالحسن مقتدایی در این نشست اظهار داشت: از نظر کارشناسان فعال‌سازی اقتصاد مرزی موجب افزایش امنیت در مرزها می‌شود، مصوبات این کمیسیون با تمام کمبودها در ایجاد اقتصاد مردمی در مرز موفق بوده است.

وی افزود: استفاده از ابزارهای قانونی در کنار تعامل می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، اگر منتظر بمانیم که در کارگروه‌های مختلف استنباط‌های مختلفی از قوانین می‌شود و کارها می‌ماند، اما اگر تلاش و تعامل بین دستگاه‌های مستقر در مرز به وجود بیاید موفقیت‌هایی به دنبال دارد.

استاندار خوزستان بیان کرد: مردمی شدن کارها نیاز به حوصله دارد مانند همین سیل اخیر که ۷۲ساعت از آن گذشته و هنوز به آبادان و خرمشهر نرسیده است اما در هر مرحله باتدبیر باید آماده شویم برای بحران بعدی، همین سبب شد بحران تبدیل به یک نعمت شود.

وی گفت: اگر در کنار مسائل ملی موضوعات منطقه‌ای را در نظر نگیریم رضایت و رشد به دنبال ندارد، باید از اختیارات جمعی که داریم مردم را به سمت رزق حلال سو بدهیم، این سفره‌های مردم را پایدارتر می‌کند.

همچنین مقتدایی، عنوان کرد: باید به مردمی که در حال خدمات‌دهی به آن‌ها هستیم توجه ویژه داشته باشیم، قطعاً اگر با مخاطبین خود ارتباط بگیریم و پای درد و دل آن‌ها بنشینیم جمع‌ بندی بهتری می‌توانیم به دست بیاوریم، سازمان‌هایی که با پول و اختیار سروکار دارند باید خود و کارکنان آن‌ها صیانت بشوند.

وی، افزود: باید فعالیت‌ها را به اقتضای موقعیت جغرافیایی جهت بدهیم، قوانین مناطق آزاد ابلاغ‌ شده اما قانونی که صریح و روشن وضعیت منطقه آزاد اروند را تبیین کرده باشد نداریم، ارتباط آن با مجموعه‌های مختلف ۱۰سال است ابلاغ‌شده اما حصار آن کشیده نشده است، قطعاً باید در اجرا ببینند و مسائل را حل کنند.

استاندار این استان گفت: ضعف در صیانت از مرز و کنترل کالاها زیبنده یک کشور نیست، برخی از کالاها راهی برای گذشت دارد اما در مواد مخدر، سلاح و تجهیزات حیثیت بین‌المللی کشور است مسائل متفاوت خواهد بود، باید به یک تجهیز درخور شأن برسیم.

وی تشریح کرد: برای خریداری این تجهیزات موردنیاز کنترل و نظارت در مرز باید زمان تعیین شود، زمان دقیق از مناقصه، خریداری، نصب و ارزیابی فنی در پایان موضوع را به شورای تأمین می‌بریم که پس‌ازآن زمان تعیین‌شده از سوی منطقه آزاد اروند و گمرکات اگر تجهیزات نصب نباشد ورود از تبادل کالا ممانعت می‌کنیم، خطاب ما مرکز خواهد بود، می‌دانیم که نظارت چشمی کافی نیست، هزینه امنیت سالانه کشور بیش از قیمت این تجهیزات است.

همچنین مقتدایی خاطرنشان نمود: استان توان تأمین اعتبار این تجهیزات را ندارد و اعتبارات استان برای مردم است درآمدهای مرز به مرکز ارسال می‌شود پس باید اعتبار تجهیز مرزهای استان از طریق منابع ملی تأمین شود، نیاز به پیگیری، تأکید و اصرار دارد تا بتوانیم تا پایان سال به نتیجه برسیم.

وی همچنین در اشاره به درخواست فرمانده کل مرزبانی خوزستان نسبت به توجه ویژه مسئولان به موضوع تأمین زمین گروهان شلمچه و پست کنترلی گفت: مرزبانی در همکاری با دستگاه‌ها جهاد کردند واقعاً این حق آنان نیست که مسئولان به تعهدات خود عمل نکنند، دستگاه‌ها موظف به اجرای تعهدات خود در قبال مرزبانی هستند.

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map