دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 35
  • 245
  • 1,411
  • 7,952
  • 39,725
  • 423

خطر افزایش نجومی قیمت ها و کرایه های تاکسی ترسیدند به گونه ای که مردم از ورود تاکسی های پلاک اروندی استقبال چندانی نداشته باشند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند سال گذشته در سخنانی طی یک نشست خبری از جایگزینی ۲۰۰ دستگاه تاکسی پلاک منطقه اروند با تاکسی های شهرهای آبادان و خرمشهر تا پایان سال خبر داد ولی در آبادان نه مردم ونه تاکسیدارن متوجه این جایگزینی شد.

محمدرضا معتمدی از فراهم شدن واردات دو هزار خودروی هیوندای با طراحی تاکسی برای واردات به این منطقه خبر داد و اظهار کرد:در مرحله نخست، ۲۰۰ دستگاه از خودروهای با پلاک منطقه آزاد اروند با تسهیلات بانکی ۳۰۰ میلیون ریالی بلند مدت و بهره بانکی چهار درصد به معرفی شدگان از سوی تاکسیرانی های آبادان و خرمشهر واگذار می شود، این تاکسی با قیمت ۵۰۰ میلیون ریال در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

منطقه آزاد اروند، پایلوت اجرای طرح مدارس مروج سلامت شد و با امضای تفاهمنامه مدیر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیر دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد اروند، طرح مدارس مروج سلامت در شهرهای آبادان، خرمشهر و مینو شهر اجرایی شد.

با تصویب آیین نامه جدید استخدامی صنعت نفت و به تبع آن دستور وزیر نفت مبنی بر ممنوعیت استخدام روند استخدامی دانشجویان، دانشگاه صنعت نفت دچار مشکل شد و دانشجویان دانشکده نفت آبادان تحصن کرده و در پی سخنان رئیس دانشگاه صنعت نفت مبنی بر منتفی شدن شرط معدل برای دانشجویان ورودی منتهی به سال ۹۴، به تحصن خود پایان دادند.

سال گذشته هشت فروند لنج تجاری در آب های اروندرود در آتش سوخت و کارخانه تولید ایزوگام در آبادان دچار حریق شد.

برای شهری که قرابت خاصی با آتش دارد، داشتن تجهیزات فوریت های پزشکی بسیار مهم می باشد در این راستا سازمان منطقه آزاد اروند مونتاژ۱۰۰ دستگاه آمبولانس را آغاز کرد و با امضای قرارداد، مونتاژ ۱۰۰ دستگاه آمبولانس با سازمان منطقه آزاد اروند و هماهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان آغاز شد.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان نیز، به تنهایی بخش فراوانی از اخبار را طی سال گذشته به خود اختصاص داده است، از اعتراض استاندار به رد صلاحیت ها و شایعه استعفای وی، تکذیب استعفا تا جنجال خبر هایی مبتنی برتردد ماشین های با پلاک منطقه آزاد اروند که تا عید ۹۵ نیز ادامه داشت.

اینکه حوزه تردد ماشین های اروندی را استاندار خوزستان در محدوده خوزستان اعلام کرد تا مخالفت دولت بر این طرح همچنان ادامه دارد.

سال گذشته همچنین دو هزار و ۲۰۰ تن محصول کشاورزی از آبادان صادر شد و هشت هزار تن گاز مایع از آبادان به خارج از کشور صادر گردید.

سالی که گذشت، سیدعلی حسینی فرد رئیس دادگستری آبادان براثر سانحه رانندگی در گذشت و جان باختن یک کارگر ساختمانی براثر فرو ریختن آوار هنگام کار نی زاز حوادث بخش اجتماعی این شهرستان بود.

همچنین اسماعیل نکویی پیشکسوت عرصه مطبوعات و خبر استان خوزستان و آبادان در سن ۷۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.

اما در حوزه هنر آبادان نقاط عطف فراوانی به وقوع پیوشت.

از افتتاح موزه هنرهای معاصر و جشنواره تئاتر فتح و مقاومت خرمشهر تا برگزاری روز هنر هفتم سینما بدون حضور مسئولان شهری.

نخستین سینمای دیجیتال آبادان با اکران فیلم محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی و نامزد دریافت اسکار در تالار مهر این شهر راه اندازی شد.

همچنین درخشش هنرمندان آبادانی در جشنواره تئاتر منطقه ای معلولان خلیج فارس با نمایش’ امل’ کاری از هنرمندان آبادانی را از آن خود کرد.

بررسی یک سال گذشته آبادان پراز وعده ها و قول هایی بود که محقق نشد و با پرونده سال ۹۴ بسته شد اما مطالباتی که همچنان در ذهن مطالب گر شهروندان خواهد ماند.

مرجع / ایرنا

121212

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map