دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 164
  • 1,905
  • 8,063
  • 39,662
  • 423

«هوا گرم تر خواهد شد.» خبری که هفته گذشته روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و روز جمعه اول مرداد ماه به واقعیت پیوست. روز جمعه اول مرداد ماه تهران با ۴۲ درجه، خوزستان با ۵۰ درجه و شوش، شوشتر و آبادان با بیش از ۵۰ درجه رکورد گرما در سال جاری را شکستند تا اول مرداد ماه عنوان گرم ترین روز سال تا به امروز را به خود اختصاص دهد.
آنگونه که مهر در هفته گذشته به نقل از احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گزارش کرده است در روز شنبه دوم مرداد، با نفوذ جریانات شمالی و بارش‌های پراکنده با کاهش دما در استان‌های حاشیه دریای خزر مواجه خواهیم بود این شرایط در روز یکشنبه نیز ادامه می‌یابد و از روز دوشنبه از بارش کاسته می شود و دما با روند کندی در روزهای بعد دوباره افزایش می‌یابد. موضوعی که موجب تداوم هوای گرم در بیشتر نقاط کشور خواهد شد.
مساله ای که امین حسین نقشینه دیگر کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با تسنیم عکس آن را خبر می دهد و می گوید وضعیت جوی و موج گرما از امروز با ورود جریانات خنک شمالی که موجی از بارندگی های پراکنده را در سواحل خزر به دنبال دارد تغییراتی خواهد کرد و موجب کاهش دما در اکثر نقاط کشور خواهد شدوی ادامه می دهد : جریانات شمالی که باعث خواهد شد غرب سواحل دریای خزر و استانهای شمالی دچار رشد ابر، رگبار پراکنده و رعدوبرق بشوند، کاهش نسبی دما را برای اکثر نقاط کشور به دنبال خواهد داشت و تمامی مناطقی که در روزهای پایانی هفته افزایش دما را تجربه کرده‌اند یک تا سه درجه خنک تر می‌شوند.
این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح می کند: این جریانات شمالی امروز و فردا کشور و به ویژه استانهای شمالی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و شدت بارشهای پراکنده بیشتر در استان گیلان و سواحل خزر خواهد بود؛ این جریانات شمالی باعث خواهد شد تا دمای مناطقی نظیر استان تهران و خوزستان تا دو درجه کاهش پيدا كند.
سال ۲۰۱۶ شاید گرم ترین سال جهان شود
گرمای بی سابقه امسال را آنگونه که مجید آزادی مدیرگروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی چندی پیش در گفت و گو با ایرنا گفته است غیرطبیعی نیست بلکه ماندگاری آن به مدت طولانی کم سابقه است گرمای کم سابقه و غیرطبیعی اما محدود به ایران نیست آنگونه که فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با میزان مطرح کرده است اول مرداد نه تنها در ایران که در تمامی آسیای مرکزی گرم ترین روز سال بود آنگونه که کارشناسان ناسا اعلام نموده اند اگر این روند ادامه یابد سال ۲۰۱۶ شاید بتواند نام خود را به عنوان گرم ترین سال ثبت شده در جهان ثبت نمايد.
طبق بررسی‌های ناسا در شش ماه نخست سال جاری میلادی رکورد دمایی جدیدی به ثبت رسیده‌ است و هر کدام از شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ در سطح جهان نسبت به رکوردهای پیشین گرم‌ترین بوده است. همچنین پیش‌بینی می‌شود ۲۰۱۶ به لحاظ فاکتور افزایش دما از سال ۲۰۱۵ پیشی بگیرد.

دماي هواي ابادان

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map