دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 164
  • 1,905
  • 8,063
  • 39,662
  • 423

وزیر نفت : پالایشگاه آبادان با داشتن عمر ۸۰ ساله یک موزه است

وزیرنفت :زمانی که پالایشگاه نفت در حال ساخت بود هنوز پیچ و مهره اختراع نشده بود ،اما هنوز از تاسیسات این پالایشگاه استفاده می شود.

بیژن نامدار زنگنه  در آخرین روز هفته دولت در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان بیان نمود: کاهش آب تالاب هورالعظیم به نفت ارتباطی ندارد هر چند راضی به خشک شدن این تالاب نیستم.
وی گفت: برخی در استان خوزستان مناع الخیر هستند و باعث ایجاد شر در خوزستان می شوند و تنها به فکر خود و کسب درآمد هستند.
وزیر نفت عنوان نمود: ۱۸ وزارتخانه در کشور وجود دارد که وزارت نفت یکی از این وزارت خانه ها است و همه فقط از وزارت نفت انتظار دارند.
زنگنه عنوان نمود: در دو استان خوزستان و بوشهر تمامی مطالبات خود را از وزارت می خواهند و این منطقی نیست زیرا ۱۸ وزارتخانه دیگر هم وجود دارد که هر یک باید پاسخگوی وظایف خود باشند.
وی با اشاره به برخی مشکلات زیست محیطی در استان افزود: یکی از مشکلاتی که در استان وجود دارد سوخت گازهای سمی از فعالیت های نفت در غرب کارون است که باید این مشکل حل شود.
وزیر نفت بیان نمود: همچنین در مورد آلودگی هایی که از فعالیت پتروشیمی در استان ایجاد می شود محیط زیست خود اختیار حاکمیتی دارد و باید به مشکلات آلودگی ناشی از فعالیت پتروشیمی رسیدگی کند و این موضوع به وزارت نفت ارتباطی ندارد.
زنگنه در ادامه اضافه نمود: خطوط نفت در کشور بسیار فرسوده است به طوری که واحد بهره برداری نفت عمر ۵۰ ساله دارد و هیچ سرمایه گذاری برای بازسازی این خطوط وجود ندارد هرچند خطوط نفت باید از نو ساخته شوند و قابل بازسازی نیستند.
وی با اشار ه به این که پالایشگاه آبادان با داشتن عمر ۸۰ ساله یک موزه است افزود: زمانی که پالایشگاه نفت در حال ساخت بود هنوز پیچ و مهره اختراع نشده بود اما هنوز از تاسیسات این پالایشگاه استفاده می شود.
وزیر نفت اظهار نمود: اگر کسی بخواهد پالایشگاهی احداث کند حمایت می کنیم اما قول نمی دهم که حتما پالایشگاهی احداث شود چرا که اغلب افرادی که به دنبال ساخت پالایشگاه هستند به دنبال دریافت زمین هستند.
زنگنه عنوان نمود: وزارت نفت همچنین از بخش فنی و حرفه ای و فوتبال و حوزه مسئولیت های اجتماعی حمایت می کند.
وی با بیان این که دولت باید به خوزستان توجه کند گفت: ظاهر فقر و محرومیت نباید در نقاط مختلف استان وجود داشته باشد.
وزیر نفت روز دوشنبه به استان خوزستان سفر کرده است تا ضمن بازدید از تاسیسات نفتی استان از پروژه فاضلاب حاشیه شهر اهواز نیز بازدید کند.

وزیر نفت

ابادان / استان خوزستان/اخبار ابادان /شهر ابادان/سيد حمزه خرم نسب.

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map