دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 0
  • 128
  • 906
  • 3,121
  • 23,740
  • 355

خود کفایی پالایشگاه آبادان در ساخت قطعات:
خودکفایی هدفی مهم برای دور شدن از وابستگی و رسیدن به استقلال مي باشد.در این زمینه نیز   پالایشگاه آبادان  به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ تولیدسوخت کشور  با حداکثر توان و تخصص ایرانی  پا به عرصه جدیدی گذاشت

و تحریم ها را  تبدیل به فرصتی نو برای رشد و شکوفایی نمود تا تخصص داخلی موتور محرک تولید در صنعت پالایش نفت کشور شود .

کریمی سرپرست کارگاه قطعه سازی پالایشگاه آبادان با توجه به این که  در گذشته ۹۹ درصد از قطعات پالایشگاه  از کشورهای  اروپای و آمریکایی واردکشور می شد فرمود:  در حال حاضر به روش مهندسی معکوس و تکنیک های بومی به طور کامل ساخت این قطعات در داخل پالایشگاه آبادان انجام می گيرد.

امروزه شاهد  تولید هفت هزار قطعه حساس زیر سقف شرکت پالایش نفت آبادان با بیشترین سهم در تولید فرآورده های نفتی کشور مي باشيم.

هنرمند ، مهندس ناظرتولید قطعات پالایشگاه آبادان گفت : یکی از دستگاههای بسیار پیچیده  این مجموعه  سیستم خنک کننده  مي باشد که حیات خط تولید ما  به شدت وابسته به آن است .همه مجموعه دستگاه خنک کننده و قطعات آن در واحد قطعه سازی پالایشگاه آبادان تولید می گردد.

.دستاورد بزرگ متخصصان کشور در پالایشگاه آبادان این بود که توانسته اند با تولید همه  قطعات مورد نیاز  در کشور، نیازمندی صنعت نفت به قطعات حساس را  به صفر برسانند و مانع از خروج  سالانه ۱۵ میلیارد  تومان عرض از کشور شوند .

غدیری  رئیس کارگاه مرکزی آبادان با بیان این که ما توانایی ساخت  مبدل های حرارتی را بدست آوردیم  افزود :  این مبدل ها در گذشته  از کشور آلمان وارد می شد بسیاری از قطعات پیچیده  پالایشگاه آبادان در کشور آلمان تولید و به کشور وارد می شد  اما  امروزه این قطعات به دست متخصصان پرتوان پالایشگاه آبادان ساخته می شود.
متخصصان پالایشگاه آبادان با آغاز تحریم ها و با شعار استقلال و عدم وابستگی  علاوه تهیه و تولید انواع فرآورده های نفتی ، ساخت قطعات  را سر لوحه خود قرار داده و  با تلاش شبانه روزی کارکنان در این راه موفقیتهای بزرگی کسب نمودندو چرخه تولید علیرغم سنگ اندازیها  ،جنگ  و تحریم ها به کار خود ادامه داد.رستمی مدیر انبار پالایشگاه آبادان  با بیان این که  سالهای قبل   انبارهای پالایشگاه پر از کالاهای خارجی بود گفت :  در گذشته حتی یک قطعه ایرانی هم  اینجا مشاهده نمی شد خدا را شکر پس  از انقلاب ساخت قطعات آغاز شد. و هم اکنون همه ی قطعات موجود در انبار پالایشگاه ساخت متخصصان پرتوان داخلیمي باشد.
اقتصاد ایران پس از انقلاب سال های زیادی  شرایط سخت جنگ و تحریم را سپری نموده است . ودر همین راستا مسیر خودکفایی و گذر از مشکلات  را به خوبی طی نموده است . متخصصان داخلی توانستند با حداقل ها  ناممکن ها را ممکن نمايند

امروزه پالایشگاه آبادان نه تنها برای ساخت و تولید قطعات مورد نیاز در صنعت نفت به هیچ کشوری  وابسته نیست بلکه توانایی رقابت با بازارهای جهانی در تولید قطعات را نیز دارد  .

خود کفایی پالایشگاه آبادان

 

 

 

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات و پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert
ما در Google Maps

Click to open a larger map