دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 0
  • 128
  • 906
  • 3,121
  • 23,740
  • 355

مزاياي سرمايه گذاري در بورس

 افزايش قيمت سهام:وجود تورم از يک طرف  و حسن مديريت در اداره امور شرکت از طرفي  ديگر، ارزش سهام شرکت را بالا مي برد به تعبيري ديگر، سرمايه گذاري در سهام، صاحبان سرمايه را لااقل در برابر کاهش قدرت خريد پول محافظت مي نمايد .


سود سهام:سود حاصل از فعاليت شرکت صادرکننده سهام در پايان سال به دارندگان سهام تعلق مي گيرد. طبيعي است که ميزان سود هر شرکت بستگي به عوامل مختلفي دارد. مديريت شرکت، تقاضاي بازار و اوضاع کلي اقتصادي کشور عواملي مي باشند  که بر ميزان سود تاثير مي گذارند.
معافيت مالياتي:شرکت هايي که در بورس تهران پذيرفته مي شوند، طبق ماده ۱۴۲ قانون ماليات هاي مستقيم، از پرداخت ۱۰ درصد ماليات (که به موجب ماده ۱۰۵ همان قانون ۲۵ درصد درآمد هر سال شرکت را شامل مي شود) معاف مي باشند و طبعا سهام داران به دليل آن که، اين گونه شرکت ها مشمول مالياتي ديگر براي سهامداران نخواهند بود، از اين مزايا استفاده مي كنند  در ضمن فروش سهام و حق تقدم سهام، تنها مشمول نيم درصد ماليات مقطوع است که از فروشنده سهام اخذ مي شود. علاوه بر موارد فوق، طبق تبصره ۴ ماده ۲۴ همان قانون ۵۰ درصد ارزش سهام متوفي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس، از شمول ماليات بر ارث معاف مي باشد.
تنوع سرمايه گذاري:منظور از متنوع نمودن سرمايه گذاري يک فرد، در يک سبد نگذاشتن همه تخم مرغ ها براي کاهش ريسک و زيان هاي احتمالي است. تنوع اوراق بهاداري که در بورس عرضه مي شود به شخص امکان مي دهد که سرمايه خود را بين سهام گوناگون تقسيم كند
  اطمينان از محل سرمايه گذاري:شرکت هايي که سهام شان در بورس اوراق بهادار معامله مي شود بايد شرايط و ضوابط تعيين شده توسط بورس را مراعات نمايند  شرکت هايي که تقاضاي عضويت در بورس را مي نمايند  بايد شرکت سهامي عام بوده و هيچ گونه سهام ترجيحي براي افراد خاص صادر نکرده باشد. شهرت مديران و صورت هاي مالي شرکت توسط هيئت پذيرش مورد بررسي قرار مي گيرد و چنانچه از هر جهت شايستگي ثبت در بورس را داشته باشند، پذيرفته مي شوندد.بدين جهت خريدار سهام آسوده خاطر است که سهامي که در بورس معامله مي شود متعلق به شرکت هايي مي باشد  که هنگام پذيرش مورد مطالعه دقيق قرار گرفته اند. سهام شرکت هاي غيرواقعي، با مديريت ضعيف و داراي ساختار مالي نامناسب در بورس اوراق بهادار جايي ندارند.

حق راي و اعمال مديريت :صاحبان سهام شرکت ها، به نسبت تعداد سهامي که در اختيار دارند، در مجمع عمومي صاحبان سهام حق راي دارند و مي توانند در انتخاب مديران و تعيين خط مشي آينده اي شرکت مداخله و مشارکت نمايند.
حق خريد سهام جديدالانتشار:سهامداران يک شرکت در خريد سهم جديدالانتشار همان شرکت نسبت به ساير خريداران اولويت دارند. اين شرکت ها در صورت انتشار سهام جديد بايد ابتدا آن را به سهامداران موجود، به نسبت سهامشان عرضه نمايند.

مزاياي سرمايه گذاري

سيد حمزه خرم نسب

ابادا ن   /   استان خوزستان   /   شهر ابادان    /    مردم ابادان    /    استان خوزستان   /    فرهنگ مردم ابادان

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات و پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert
ما در Google Maps

Click to open a larger map