دانلود فایل های آموزشی
بببب
عضویت در کانال تلگرام
لینک-تلگرام-خرم-نسب
اینستاگرام ما را دنبال کنید
%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85_300265-298x300
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 164
  • 1,905
  • 8,063
  • 39,662
  • 423

زائران برای اخذ ویزا اربعین اقدام نمايند

زائران اربعین حسینی قبل  از روزهای پایانی برای اخذ ویزا و ثبت نام در سامانه سماح اقدام نمايند، چرا که به هیچ عنوان بدون ویزا اجازه خروج از مرز را داده نمی شود

مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت:زائران اربعین حسینی پیش از روزهای پایانی برای اخذ ویزا و ثبت نام در سامانه سماح اقدام نمايند ، چرا که به هیچ عنوان بدون ویزا اجازه خروج از مرز را داده نمی شود.

ناصرحویزاوی  با تشریح اولویت های خدمت رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی در سال جاری، گفت:صدور ویزا از مهم ترین اولویت ها است و اگر مردم به هنگام در این باره  اقدام کنند، یکی از معضلات اصلی در ایام اربعین برطرف می شود.

وی با بیان این که زائران اربعین در سال جاری نیز تنها با اخذ ویزا می توانند از مرز عبور نمايند ، اضافه کرد:زائران اربعین حسینی در سال گذشته تا روزهای آخر در انتظار لغو ویزا بودند و این موضوع باعث شد با ازدحام جمعیت در دفاتر صدور ویزا مواجه شویم.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان همچنین با بیان هزینه صدور ویزا برای سفر به عتبات، گفت:سال گذشته هزینه ویزای گروهی ۳۰ دلار و ویزای انفرادی ۴۰ دلار بود، ولی سال جاری هزینه ویزای انفرادی و گروهی از سوی عراق، ۴۰ دلار اعلام شده است.

وی بیمه زائران ،مدیریت کمیته هایی مختلف و ثبت نام زائران در سامانه سماح را از مسائلی دانست که در سال جاری به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

حویزاوی همچنین با تاکید بر لزوم ساماندهی موکب ها در مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی کشور، گفت:جایگاه مواکب در حال ساخت است و امید مي باشد  که در پذیرایی از زائران به سمت بهره وری حرکت نموده و از خوراک ساده و سبک در ظروف یکبار مصرف قابل بازیافت در طبیعت استفاده شود.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان در ادامه سخنا نش، افزود:باتوجه به این که حجم ظروف یکبار مصرفی که در ایام اربعین مورد استفاده قرار می گیرد بالا بوده و اگر این ظروف قابل بازیافت نباشد، فاجعه زیست محیطی به دنبال دارد.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت:زیرساخت های مطلوبی نیز در زمینه جاده ای، پارکینگ، برق ، دیتا و پهنای باند در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه ایجاد شده که نسبت به سال گذشته قابل قیاس نمي باشد  و امید است سایر برنامه های زیرساختی در جهت ایجاد رفاه برای زائران اربعین تا یک ماه و نیم آینده انجام گردد.

پایانه های مرزی چذابه، شلمچه و مهران سه پایانه مرزی کشور به شمار می روند که هرساله تعداد زیادی از زائران حسینی از این سه مرز برای سفر به کربلا و نجف عبور می نمايند.

یکی از مشکلات عمده در این ایام در پایانه های مرزی استان خوزستان، نبود زیرساخت های جاده ای، بحث تامین آب و برق و استقرار موکب ها بوده که در این زمینه درسال جاری و بخصوص در ماه های اخیر با پیگیری استاندار خوزستان اقدامات قابل قبولی برای خدمت به زائران انجام گرفته است.

 

زائران

استان خوزستان

مردم ابادان   / سيد حمزه خرم نسب / ابادان  / اخبار ابادان

ارسال فایل دانشجویان
ir.skrsoft
نظرات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیشنهادات

*نام و نام خانوادگی

*آدرس پست الکترونیکی

موضوع

پیام شما

پیوند ها
507-e1450342866379
510
44444 100 507-e1450342866379 507-e1450342866379 sdfsdf srwer paygah wertwert logo
ما در Google Maps

Click to open a larger map